Četník ze Saint Tropez

Info

Četník ze Saint Tropez (1964)

Le Gendarme de St. Tropez
Der Gendarm von St. Tropez

Média

MELODIE

FOTOSÉRIE

VIDEO

Popis

Četník Cruchot slouží v zapadlé vesničce francouzských Alp velmi svědomitě. Zkrátka drží i svou sedmnáctiletou dceru Nicole. Když je za svou horlivost přeložen do slunného Saint Tropez, znamená to i pro Nicole zcela jiný život. Ale nový život čeká i jeho podřízené na četnické stanici, kterým Cruchotovým příchodem začíná vojna, o které se jim ani nesnilo...

Všechny národy světa si tropí legraci ze svých ramen spravedlnosti spíše po hospodách, jen Francouzi jako první přišli se sérií bláznivých filmových komedií, v nichž je příslovečná tupost policajtů (francouzských samozřejmě) podrobena přetěžké zkoušce inteligentním humorem a satirou vpravdě sžíravou.

Film Četník ze Saint Tropéz měl takový úspěch, že v příštích dvou desetiletích vzniklo dalších pět filmů na stále aktuální téma Četník... O úspěch se zasloužil lvím dílem Louis de Funes. Jeho katastrofický seržant Cruchot zosobňoval nejen policejní předpisovou omezenost, ale i napoleonský komplex nadutého a všemocného nadřízeného, který své podřízené impulsivními a paličatými příkazy dostává do rozličných, většinou nezáviděníhodných a choulostivých situací.

Fotogalerie